Системні розстановки з Таїсією Василюк

Системні розстановки з Таїсією Василюк

Системні розстановки з Таїсією Василюк — гуртовий психологічний захід за методом, розробленим Бертом Хелінгером — психотерапевтом з Німеччини. Раз на місяць   проходить у середній групі (8-10 учасників) на базі Клубу психологів України.

  За допомогою методу системних розстановок вирішуються такі запити:
 • робота з симптомами захворювань, спадковими хворобами
 • діагностика і розв’язання труднощів у родині: стосунки з дітьми, батьками, сімейні конфлікти, усиновлені діти
 • безпліддя
 • ненароджені діти
 • відновлення жіночого потоку, гармонізація стосунків
 • подружні стосунки, кохання
 • розривання зв’язку з колишніми партнерами
 • важкі долі роду
 • незавершені відносини з померлими
 • виявлення спадкових негативних схем поведінки, звільнення від таких схем
 • депресії, тривога, страхи, тяжкість, образа, провина, гнів, пригніченість
 • наркоманія, алкоголізм, інші залежності
 • системні проблеми в роботі чи бізнесі
 • гроші, фінансовий добробут
 • важкий, доленосний вибір: роботи, країни проживання
 • пошук покликання

Під час заходу тренер проводить розстановки по 3-4 запитах клієнтів.

Тривалість заходу — приблизно 4 години.

Ми забезпечимо вас всім необхідним: каримати, пов’язки, інше приладдя, вода. Вам треба лише прибути вчасно (за 10 хвилин до початку), бути зручно вдягненими. Можете взяти з собою легкий перекус.

Тренер системних розстановок — Таїсія Василюк.

Для участі в заході необхідні попередній запис та оплата.

Вартість участі:
Для клієнтів з запитом — 3000 грн.
Для заступників — 500 грн.
Знижка для власників клубних карток — 10%.

Дізнатися про найближчий захід можна в нашій групі в телеграм.

Про системні розстановки

Берт Хеллінгер

Автором методу системних розстановок є німецький психолог, психотерапевт   Берт Хеллінгер (1925 – 2019). Він працював над феноменологією, яка і стала основою методу. Системні розстановки (системне моделювання) набули популярності в Німеччині в на початку 1980-х років. Зараз розповсюджені в країнах східної Європи, в тому числі – в Україні. 🇺🇦

Простими словами, розстановки базуються на двох основних засадах. Перше — порядки, правила побудови систем. Друге — феномен емпатії.

Будь-яка сфера життя людини (клієнта) розглядається, як система взаємопов’язаних механізмів. Всі системи будуються за певними правилами (порядками), які Хеллінгер та його послідовники сформулювали у психологічних працях. Порушення в роботі одного з механізмів призводить до порушення роботи всієї системи. Терапевт, знаючи ці порядки та певні алгоритми, розставляє елементи системи на місця, впорядковує систему.

Феноменальна емпатія виглядає, як щось містичне. Суть її полягає в тому, що так звані "заступники" (замісники) можуть відчувати та передавати емоції, стани, відчуття інших людей з реальної системи клієнта. При цьому вони можуть взагалі не знати нічого про самого клієнта чи людей, події, явища, заступниками яких вони виступають.

Правильне трактування терапевтом сигналів заступників, взаємозв’язків елементів системи та знання правил систем та способів їх впорядкування, психотерапевт і може розв’язати проблему (запит) клієнта.

Як відбувається розстановка

Системні розстановки

Системні розстановки проводять у групі людей. Залежно від запиту клієнта та складності його ситуації, у розстановках беруть участь від 2 до 10 осіб.

Спочатку клієнт обговорює з тренером-психологом свою проблему і формулює "запит розстановки", не залучаючи до обговорення групу. Це дуже важливий етап. І на цьому етапі надважливою є кваліфікація психотерапевта. Річ у тім, що системні розстановки працюють, як пошуковий рядок у браузері. Ви отримаєте те, що визначили у своєму запиті. З однієї ситуації можна знайти кілька виходів. Наприклад, вас дуже непокоїть, що на вас підвищує голос ваш чоловік. Тільки здавалося б, що запит очевидний. Насправді є багато варіантів. - "Хочу, щоб на мене не кричав чоловік"; - "Хочу, щоб чоловік став не таким емоційним"; - "Хочу, щоб мене не турбували його крики"; - "Хочу вміти постояти за себе та накричати у відповідь"; і нарешті - "Хочу іншого чоловіка". Як бачите, навіть із простої та зрозумілої історії ми бачимо далеко не один вихід. Від правильності постановки запиту залежить якість змін у житті клієнта. Саме тому дуже важливо формулювати запит разом із професійним психологом.

Після того, як клієнт та тренер сформулюють запит розстановки, починається робота групи. Тренер визначає, які потрібно розставити "фігури", а клієнт вибирає "заступників". Заступники – це люди, учасники розстановки, яких клієнт або тренер ставить на певні місця в "полі", що символізує простір системи клієнта. Після проведення процедури "призначення", заступник починає відігравати роль у розстановці клієнта. Заступник може відображати реальну або абстрактну людину, живу, мертву або ненароджену, а також предмети, тварин, почуття, емоції або явища. Основна роль заступника – поринути у свої фізіологічні відчуття та проговорити їх тренеру та клієнту. Робота в розстановці в ролі заступника приносить новий цікавий досвід, усвідомлення і самому заступнику.

Після цього вся група за допомогою своїх відчуттів під керівництвом тренера проводить діагностику проблеми клієнта. Далі психолог, використовуючи методи, описані Хеллінгером, допомагає клієнту впорядкувати всі елементи системи і прийти до необхідного результату.

Розстановка запускає дуже сильні трансформаційні процеси. Після сеансу клієнт помічає зміни у всіх людях навколо. І немає тут жодної містики. Річ у тім, що світ довкола нас, люди, які нас оточують, друзі, родичі, кохані, керівництво на роботі – це все наша велика система. Як годинниковий механізм. Якщо змінити роботу однієї шестерні в ньому, це, безсумнівно, вплине на роботу всієї конструкції. Під час розстановки змінюється найголовніший елемент системи клієнта – сам клієнт.

Як швидко можна відчути результат розстановки? По-різному. Залежить від складності та глибини запиту. У багатьох випадках результат помітно протягом декількох днів після сеансу. Іноді – до пів року. Системні розстановки – це не магічна чарівна паличка, яка миттєво виправить усі ваші проблеми. Розстановки – це психологічний метод, який допомагає усвідомити та усунути системне джерело проблеми. А проблема без джерела має піти сама. На це в різних ситуаціях потрібен різний проміжок часу.

Є запит на системну розстановку чи бажаєте бути заступником в розстановці?