Поради до консультації з психологом
До сеансу
Погодьте зі своїм психологом дату, час та тривалість консультації. Занотуйте собі цю інформацію. Встановіть нагадування в телефоні, щоб випадково не пропустити її.
Не вживайте алкоголь в день консультації. Не вживайте наркотичних, психотропних та седативних препаратів протягом 36 годин до консультації.
Не плануйте ніяких важливих справ після консультації. Вам може знадобитися час побути на одинці зі своїми думками.
Сповістіть свого чоловіка, дружину чи рідних про дату та тривалість консультації, щоб вони не переживали, що ви не будете на зв’язку.
Попередьте колег по роботі, що не зможете відповідати на телефоні дзвінки в цей час.
Вдягніть або візьміть з собою зручний одяг, який не буде обмежувати ваші рухи і спричиняти дискомфорт у тілі.
Прибути на сеанс необхідно за 5-10 хвилин до призначеного часу. Не запізнюйтесь на свою консультацію. Та й занадто зарано приходити не потрібно. Пам’ятайте, що перед вами та після вас можуть бути записані інші клієнти.
Якщо у вас запланована онлайн консультація, перевірте якість вашого інтернет-з’єднання. Іноді мобільний інтернет може забезпечити більш стабільний зв’язок, аніж WIFI. Більш зручно вам буде в навушниках, подбайте про це.
Перед початком сеансу переведіть свій телефон в режим "не турбувати", щоб навіть своїми вібраціями він не відволікав вас та вашого психолога від важливої справи.
Під час сеансу
Створіть собі комфорт. Сідайте зручно, попросіть води, ковдру, капці, чи що вам ще потрібно, щоб не відволікатись на це під час сеансу.
Будьте щирими і відвертими. Як перед дзеркалом. Або ще більш щирими. Психолог не буде вас критикувати чи судити за ваші думки. Але знаючи правду про всі деталі і обставини, зможе більш кваліфіковано та швидко вам допомогти.
Не уникайте питань, про які вам дискомфортно говорити в звичайному житті. Саме там може бути прихована проблема, вирішення якої вам так необхідне, або "ключі" від неї.
В разі якщо під час сеансу ви помічаєте негативні емоції або відчуття в тілі, розкажіть про це психологу. Цю інформацію він має знати.
Говоріть більше про себе. Говорити про інших бажано тільки в контексті того, як вони впливають на вас.
Після сеансу
Виконуйте домашні завдання. Часто психологи радять вам щось робити вдома після консультації. Не ігноруйте ці поради. Вони значно прискорюють бажаний результат.
Не розповідайте нікому деталі вашого візиту. Те, що вам сказав психолог на сеансі, необхідно лише вам. Щоб саме ви про це подумали. Будь-які "поради" ззовні можуть зашкодити процесу. І ваші думки з цього приводу будуть змінюватися з тривалістю часу. Побудьте з ними.
Уникайте важких фізичних, емоційних, розумових навантажень протягом доби після сеансу. Дайте вашій підсвідомості та свідомості "переварити" нову інформацію.
Занотовуйте запитання, які у вас виникають, для наступного сеансу.
Через день після сеансу повідомте вашого психолога про ваш фізичний та психічний стан.